Informácie o fungovaní Waldorfskej domŠkoly

Vážení rodičia,

ďakujeme Vám za Váš záujem o zápis dieťaťa do Waldorfskej domŠkoly!

Na základe Vášho prejaveného záujmu Vás budeme informovať o nasledujúcich krokoch smerujúcich k zápisu samotnému. V prvom kroku Vám posielame základné informácie o našom statuse a fungovaní, venujte im, prosím, pozornosť.

Základné informácie o Waldorfskej domŠkole pre rodičov predškolákov

 • Sme občianskym združením Sloboda k výchove o.z., ktoré poskytuje svoje mimoškolské vzdelávacie služby svojim členom od roku 2017. Deti zapísané v našej domŠkole sú fakticky deťmi na domácom vzdelávaní a musia byť zapísané aj v kmeňovej škole.
 • Konceptom našej domŠkoly je waldorfská pedagogika. Hoci sme vzdelávacou skupinou domškolákov, deň aj rok v škole prebieha ako v iných waldorfských školách, riadime sa waldorfským vzdelávacím plánom. V roku 2023 sme získali licenciu od zväzu Európskej asociácie waldorfských škôl, ktorá garantuje zachovávanie princípov waldorfskej pedagogiky.
 • Sídlime na Kukučínovej ulici v Bratislave
 • Ranný klub začína o 7.30 hod., dieťa má prísť do 8.15 hod.
 • Vyučovanie začína o 8.30 hod.
 • Pre prvý stupeň (1. – 4. ročník) poskytujeme popoludňajší klub, ktorého cena je vrámci školného. Trvá do 16.45 hod.
 • Teplý obed je podávaný v blízkej reštaurácii Polikliniky. Na výber je klasická alebo vegetariánska strava. V prípade, že uprednostňujete inú stravu je možné, aby si ju dieťa prinieslo vo vlastnej termonádobe (ohrev nie je v našich silách).
 • Príspevky na chod domŠkoly v školskom roku 24/25 upresníme na info stretnutí.
 • Na mimoškolské aktivity, školy v prírode a podobne sa školné nevzťahuje, platia si ich rodičia.

  Tešíme sa na stretnutie s Vami!

  Kolégium Waldorfskej domŠkoly